Milli Janatková

Kontaktní telefon 606 892 848
Kontaktní e-mail millijanatkova@millijanatkova.com
Webové stránky http://millijanatkova.com/, https://cs-cz.facebook.com/pages/Milli-Janatkov%C3%A1/223753851097493
Hudební sklepy ↓ koncerty viz níže ↓

Milli Janatková je originální zpěvačka, kytaristka, skladatelka a výtvarnice. Její spontánní otevřenost dojímá, pobaví i zklidní. Zpěv, který je pro Milli nejvlastnějším nástrojem, studovala v rámci stáže na Hudební fakultě a Fakultě scénických umění Universidade de Évora v Portugalsku. Její cestu ovlivnily i lekce s portugalskou zpěvačkou Joana Machado a polskou jazzovou hvězdou Aga Zaryan. Vedle zpěvu se od dětství věnuje hře na kytaru a později na perkuse a bubny, které postupně vyměňuje za volnost pohybu. Žánrově se její tvorba pohybuje od folku, jazzu a latiny přes ambient a world music. Hraje si s rytmy, dechem, melodií a celým tělem, užívá si improvizaci a experiment.

Měla možnost si zazpívat s brazilským kytaristou Nelson Faria, portugalským akordeonistou João Gentil, dále s Jaromírem Honzákem, Vladimírem Václavkem či Alanem Vitoušem, Ridinou Ahmedovou, Antonií Nyass, Jaroslavem Kořánem a Orlojem snivců. Nahrávka „porto“ v rámci projektu „katsa.theo“ získala v roce 2011 nominaci na cenu Anděl 2010 ( alternativní hudba.)

V roce 2013 vydala Milli autorské album „Proměna“ a od té doby vystupuje sólově se svými písněmi a improvizací s loop station. Album získalo 4 nominace na americké ceny The Independent Music Awards a 2 nominace na ceny Tais Awards. Autorské písně v jazzovějších aranžích představuje proměnlivé uskupení Milli Janatková Duo / Trio / Quartet s pianistou Markem Novotným, kontrabasistou Petrem Tichým a bubeníkem Marianem Petrželou.

Koncerty

Nepřipravují se žádné koncerty…