Petr Nikl

Petr Nikl
Kontaktní telefon 736 603 782
Kontaktní e-mail pnikl@tiscali.cz
Webové stránky - - -
Hudební sklepy ↓ koncerty viz níže ↓

Doma i v zahraničí uznávaný výtvarník Petr Nikl právě vydává novou desku nazvanou Přesletec. Opět ve spolupráci s Lakomými Barkami připravil rovnou 2CD, které vychází u vydavatelství Black Point Music.

Na nové desce Přesletec Petr Nikl opět využil nejrůznější hudební i zcela nehudební nástroje a přístroje. Výsledkem je 2CD s 24 písněmi plných nálad a fantazie, které jakoby neměly žádné hranice. Autorem všech textů je Petr Nikl, osm z nich zhudebnila a nazpívala Blanka Laurychová a Lakomé Barky. Ve srovnání s předchozí deskou Nebojím se smrtihlava jde o barevnější a propracovanější dílko. Na obalu je opět vidět, že deska je dílem výtvarníka, který neponechává nic náhodě. Ač v tradiční plastové krabičce, čeká na každého posluchače opět originální obal.

Přesletec znamená letec přes něco letící a to něco mapující“ vysvětluje název desky Petr Nikl. „Smutné písně střídají velmi veselé. V jedné skladbě jdeme písněmi obveselit zdravotního klauna, který už doklaunoval.“

Petr Nikl je nejen na české kulturní scéně nepřehlédnutelnou všestrannou osobností. Je uznávaným výtvarníkem, věnuje se hudbě i divadlu. Jeho debutové cd Nebojím se smrtihlava, na kterém se podílely Lakomé Barky také, získalo cenu Anděl v kategorii Alternativní hudba za rok 2004.

Lakomé Barky jsou vokálním souborem maminek a dětí z Klecan. Soubor pod úspěšným vedením Blanky Laurychové a Evy Stanislavové existuje od roku 2001 a spolupracuje také s worldmusic tělesem Moberg Ensemble.

Koncerty

Nepřipravují se žádné koncerty…