Ztracené iluze

Kontaktní telefon 608 010 978
Kontaktní e-mail blankas@volny.cz
Webové stránky http://www.facebook.com/ZtraceneIluzeCZ
Hudební sklepy ↓ koncerty viz níže ↓

Jedno z velkých překvapení sezóny, zejména pro „starší a pokročilé“. Ztracené iluze vznikly jako de facto „vedlejší produkt“ Hudby Praha v roce 1987. Dvě duše souboru, basista Jan Ivan Wünsch a kytarista Bohouš Zatloukal se dohodli postavit svérázný „cover-band“, ve kterém hráli písničky, které mají léta rádi a ke kterým Wünsch, vynikající textař, napsal česká slova. Zpěvákem byl tehdy „mišíkovský“ Jarda Olin Nejezchleba. Jak rychle kapela začala, tak rychle skončila a zůstala po ní jen legenda. Vlivem Wünschova úmrtí v původní podobě neobnovitelná.

Teprve poté, kdy Bohouš Zatloukal odešel z kapely Luboše Pospíšila, slovo dalo slovo, a kytarista se dohodl se svým bratrem Vláďou (Hudba Praha, Jasná Páka) na obnovení staré dobré značky a jako ozdobu kapely přizvali Jamajku Koblicovou, taktéž bývalou vokalistku Hudby Praha. Repertoár je tentokrát autorský, převážně z dílny Bohouše Zatloukala, s texty léty prověřených kultovních textařů Pavla Šruta, Jana Kašpara, Františka Stralczynského, Pepy Lábuse, Jana Sahary Hedla a dalších. Jsou to folkrockové písně a balady postavené na dvou akustických či elektrických kytarách a samozřejmě zpěvu.

Bohumil Zatloukal Do hudebního povědomí se zapsal už v roce 1981 jako zakládající člen a kytarista kapely Jasná Páka. V roce 1982 přijal angažmá ve skupině Luboše Pospíšila 5P, se kterou odehrál řadu koncertů a vydal dvě úspěšná alba. V roce 1988 nastupuje do kapely Hudba Praha (pokračovatelky Jasné Páky). Od roku 1990 opět spolupracuje s L. Pospíšilem, se kterým hraje v duu. V rámci spolupráce s oběma formacemi vzniká řada CD. V roce 2008 odchází z kapely Hudba Praha a dále spolupracuje s L. Pospíšilem s nově obnovenou kapelou 5P, a to až do roku 2011. Rok 2012 je pak datem zrození projektu Ztracené iluze (spolu se svým bratrem a Jamajkou), ve kterém chce zúročit své dosavadní muzikantské zkušenosti. Bohumil Zatloukal je brilantním kytaristou s osobitým projevem, jako zpěvák a autor se vyznačuje melodickými písněmi s nostalgickým nádechem. Vladimír Zatloukal V roce 1981 krátce působil jako kytarista v kapele Garáž. Od podzimu 1982 hrál v Jasné Páce, to až do jejího zákazu komunistickým režimem (zde vystřídal svého bratra Bohumila, který odešel k L. Pospíšilovi). V roce 1984 změnila Jasná Páka svůj název na Hudba Praha a v ní hraje Vláďa až dodnes. V letech 1987 – 1997 byl členem původní sestavy kapely Ztracené iluze. A od roku 2009 zároveň hraje ve znovuobnovené Jasné Páce. Další formací, ve které Vláďa hrál donedávna řadu let (od. r. 1995), je pub-rocková kapela Echt! Vláďu můžete slyšet na mnoha CD, které vydal s výše zmíněnými kapelami. Kromě toho vyučuje na akustickou, elektrickou kytaru a baskytaru. V neposlední řadě má skvělý smysl pro humor! Jamajka Koblicová Jamajka nezapře svou folkovou minulost, ke které se ale hrdě hlásí. Zkušenosti sbírala už od raného mládí. Na pódiu se objevila poprvé v roce 1972 s rodinnou folkovou kapelou Verumka (zkratka pro oblíbený nápoj dospělých členů kapely, velkej rum a kafe). Následovaly další formace – Newyjou, Máci, Dobrý večer kvintet, Milé tváře, Luboš Pospíšil a Bohumil Zatloukal a stěžejní a srdeční záležitost Hudba Praha, ve které působila od r. 1988 do roku 2008. Její hlas můžete slyšet na mnoha LP i CD těchto formací. Po odchodu z Hudby Praha se několikrát objevila jako host v radostném seskupení Schodiště a také s Lubošem Pospíšilem a Bohumilem Zatloukalem. Není divu, že kývla na nabídku spolupráce se svými dlouholetými spoluhráči v rámci nového projektu Ztracené iluze.

Koncerty

Nepřipravují se žádné koncerty…